Svarus žalgiriečių indėlis

3 Bir

ACME-ŽALGIRIS komandos žaidėjos sėkmingai atstovavo Lietuvos moterų rinktinei žaidžiant 2018 metų Europos moterų rankinio čempionato kvalifikacines rungtynes su Vokietija ir Ispanija.

Rungtynėse su Vokietija žalgirietės įmetė 5 įvarčius iš rinktinės pelnytų 11 įvarčių. Tai sudaro 45 % nuo rinktinės pasiektų įvarčių. Rungtyniaujant su Ispanijos rinktine tos pačios trys žaidėjos Audinga Kniubaitė, Klaudija Šidlauskytė ir Inesa Verbovik pelnė net 12 įvarčių iš 17. Tai sudaro net 70 % nuo rinktinės pasiektų įvarčių.  Sudėjus abiejų rungtynių įvarčius tai sudarytų 60 % (žalgirietės įmetė 17 įvarčių iš rinktinės pelnytų  28 įvarčių). Nė  vieno įvarčio neįmetė tik Simona Kazlauskaitė. Deja, Laurai Žukovaitei treneriai nesuteikė nė vienos minutės pažaisti. Sėkmingai vartuose žaidė ir kitos dvi žalgirietės – Kristina Kvedarienė ir Amanda Vareikienė, kuri į Turkiją prieš metus išvyko iš ACME-ŽALGIRIO komandos.

Tai, kad rinktinė per rungtynes neįmetė 20 įvarčių – jau ne žalgiriečių, atstovavusių Lietuvos rinktinei, problema, o rinktinės puolimo filososfijos probleminis klausimas. Rungtynės su Vokietija baigėsi 11:25 (6:10) ir su Ispanija 17:29 (7:15). Šiuolaikinio moterų rankinio požymis yra toks, kad komandos per rungtynes meta 25 įvarčius – tiek Europos šalių rinktinės įvarčių vidutiniškai per rungtynes pelnė paskutiniajame 2016 metų Europos čempionate. Atakuojant vartus ties 13-15 metrų nuo vartų – įvarčių nepelnysi.