Žalgirietės Audinga Kniubaitė, Martyna Vaitkutė, Grėta Burkaitė ir Viltė Lubytė pakviestos atstovauti šalies rinktinei

18 Bal

Balandžio 20 d. trečiadienį Alytaus sporto arenoje Lietuvos rinktinė žais 2022 m. Europos moterų rankinio čempionato atrankos rungtynes su Lenkijos rinktine. Be nuolat kviečiamų žalgiriečių, į rinktinę vėl pakviesta kojos traumą išsigydžiusi Martyna Vaitkutė. Deja, dėl darbo rinktinei negali atstovauti dar viena žalgirietė Dovilė Ilčiukaitė. Rinktinė turės tik dvi dienas pasirengti šioms rungtynėms.

Tai bus paskutinės atrankos grupės rungtynės ir Lietuvos rankininkėms kaip tik teks varžytis su grupės lyderėmis. Antroje vietoje yra Šveicarijos rinktinė. Dar grupėje buvo ir Rusijos rinktinė, kuri dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje – diskvalifikuotos. Lietuvos rinktinė kol kas nėra laimėjusi nė vienerių grupės rungtynių, tačiau šios paskutinės rungtynės žaidėjoms bus gera galimybė įgyti tarptautinių varžybų patirties.

Tarp Lietuvos rinktinei atstovaujančių žaidėjų žalgirietės yra vienos iš rezultatyviausių. Daugiausa įvarčių pelnė buvusi žalgirietė ir šiuo metu Vokietijoje rungtyniaujanti Simona Kolosovė (24 įvarčiai), Audinga Kniubaitė (11 įvarčių), Viltė Lubytė ir Dovilė Ilčiukaitė – po 6 įvarčius. Daugiau įvarčių nei žalgirietės yra pelniusios užsienyje rungtyniaujanti Roberta Stropė (12 įvarčių), ir Vilniaus EGLĖS klubo žaidėja Rita Repečkaitė (13 įvarčių).